ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի ուղեկցությամբ խորհրդարանի բակում ծաղիկներ է խոնարհել 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ին ԱԺ նիստերի դահլիճում ահաբեկչության զոհ դարձած պետական եւ քաղաքական գործիչների` ԱԺ նախագահ, Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, վարչապետ, Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, ԱԺ փոխնախագահներ Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Արցախյան ազատամարտի հերոս, ԱԺ պատգամավոր Արմենակ Արմենակյանի, ԱԺ պատգամավորներ Միքայել Քոթանյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, նախարար Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:
Արարողությանը ներկա են եղել նաեւ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը, ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահներ, Կառավարության անդամներ:

Премьер-министр РА Н.Пашинян в сопровождении вице-спикера НС А.Аршакяна в парке парламента возложил цветы к мемориалу в память жертв теракта 27 октября 1999 г. в зале заседаний НС - государственных и политических деятелей Председателя НС, Национального Героя К.Демирчяна, Премьер-министра, Национального Героя В.Саргсяна, вице-спикеров НС Ю.Бахшяна, Р.Мирояна, героя Арцахской освободительной борьбы, депутата НС А.Арменакяна, депутатов НС М.Котаняна, Г.Абраамяна, министра Л.Петросяна.
В церемонии также приняли участие председатель фракции НС "Гражданский договор"  А.Конджорян, секретарь фракции А.Ованнисян, председатели постоянных комиссий НС, члены правительства.