ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի ուղեկցությամբ խորհրդարանի բակում ծաղիկներ է խոնարհել 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ին ԱԺ նիստերի դահլիճում ահաբեկչության զոհ դարձած պետական եւ քաղաքական գործիչների` ԱԺ նախագահ, Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, վարչապետ, Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, ԱԺ փոխնախագահներ Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Արցախյան ազատամարտի հերոս, ԱԺ պատգամավոր Արմենակ Արմենակյանի, ԱԺ պատգամավորներ Միքայել Քոթանյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, նախարար Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:
Արարողությանը ներկա են եղել նաեւ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը, ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահներ, Կառավարության անդամներ:

The RA Prime Minister Nikol Pashinyan, accompanied by the RA Vice President Hakob Arshakyan, laid flowers in the Parliament park at the monument perpetuating the memory of the state and political figures – the NA President, the National Hero Karen Demirchyan, the Prime Minister, the National Hero Vazgen Sargsyan, the NA Vice Presidents Yuri Bakhshyan, Ruben Miroyan, the Hero of the Artsakh Liberation War, the NA deputy Armenak Armenakyan, the NA deputies Mikayel Kotanyan, Henrik Abrahamyan, the Minister Leonard Petrosyan, who were the victims of terrorism on October 27, 1999 in the NA session hall.
The Head of the NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan, the Secretary of the faction Artur Hovhannisyan, the Chairs of the NA Standing Committees, the members of the Government were also present at the ceremony.